Bu Yıl İzlenecek 10 Salgın Temalı Film

Son zamanlarda salgın temalı filmlere ilgi oldukça arttı.

İnsanlar meraklı olduğu için bir pandemiyi yaşamak bu tarz filmlere ilgiyi yeterince arttırdı – biz bu gibi salgınları başkalarının gözünden de yaşamak istiyoruz. Muhtemelen bu nedenle, salgın temalı filmlerin ve televizyon şovlarının son birkaç ayda popülaritesinde bir artış görüldü..

salgin

Salgın (Contagion) (2011)

Salgın izleme keyfiniz için, salgın temalı en iyi 10 film ve TV şovunun seçilmiş bir listesini size kendi kendinizi izole ederken izleyebileceğiniz bir liste sunmak için düzinelerce başlıktan (çoğu zombi içeren) eledik.

Bu 2011 Steven Soderbergh draması muhtemelen bulacağınız bir pandeminin en ileri düzey sinematik tasviri. Gwyneth Paltrow (son derece bulaşıcı ve inanılmaz derecede ölümcül virüs tarafından öldürülen ilk kişi), Matt Damon, Marion Cotillard, Laurence Fishburne, Jude Law, Kate Winslet ve Bryan Cranston gibi yıldızlardan oluşan bir topluluk kadrosuyla. Filmin yazarı Scott Burns, filmi olabildiğince doğru hale getirmek için Dünya Sağlık Örgütü’ne bile başvurdu.

Tehdit – Outbreak (1995)

Bulaşıcı hastalık takıntısı söz konusu olduğunda, 1990’lar Ebola tipi virüsler tarafından tanımlandı. İlk olarak , Richard Preston’ın korkunç viral hemorajik ateşin ciddi biçimde dramatik olmayan kurgusal olmayan kitabı The Hot Zone 1994 kitabı vardı . Ardından , Dustin Hoffman, Rene Russo, Morgan Freeman ve Donald Sutherland’ın oynadığı, tiyatrolara hakim olan Outbreak geldi ..

Film, bir Afrika köyünün tamamını yok eden Ebola benzeri bir virüsün kaçak bir maymun tarafından taşınmasının ardından karantinaya alınan ve kilitlenen küçük bir California kasabasında geçiyor. Her nasılsa, hastalık mutasyona uğrar ve havada yayılır ve CDC ve Birleşik Devletler Ordusu Bulaşıcı Hastalıklar Tıbbi Araştırma Enstitüsü (USAMRIID) gibi devlet sağlık kuruluşları, ülke geneline yayılmadan önce bir aşı bulmak için çabalar.

outbreak
virus

Virüs (2019)

Gerçek olaylara dayanan kurgusal bir film olan Malayalam dilinde çekilen bu Hint filmi, Hindistan’ın Calicut kentindeki ölümcül 2018 Nipah virüsü salgını korkusu etrafında dönüyor. DSÖ tarafından en üst sıralarda yer alan zoonotik hastalık yüzde 75 ölüm oranına sahipti ve aşılama ve tedavi protokolü yoktu. Film, virüsün sınırlarının dışına yayılmadan önce ona karşı galip gelmeyi başaran, enfekte olan küçük kasaba halkını anlatıyor.

Gerçek olaylara dayanan Virus, ölümcül bir salgını kontrol altına almaya çalışan insanların mücadelesini konu ediyor. Salgının gün geçtikçe daha da yayılması, şehirde büyük bir kaos oluşturur. Yetkililier, salgının bir an önce yayılmasını engellemek için harekete geçer. Bir grup insan, salgının önlemek için hayatlarını riske atarak zorlu bir mücadeleye girişir.

Kargo (2017)

Bu Avustralya filmi, bir virüsün dünyanın çoğunu zombilere dönüştürdüğü kıyamet sonrası bir dünyaya odaklanıyor. Filmde Martin Freeman, kızını olabilecek kötülüklerden korumaya çalışan bir baba rolünde. Twist? Sihrini yapması 48 saat süren zombi virüsü ile enfekte olur ve çok geç olmadan onu kendinden korumanın bir yolunu bulması gerekir.

Avustralyanın kırsal kesiminde yaşayan ve zombi kıyametinin ortasında kalan bir baba ve bebek yaştaki kızının hikayesini anlatıyor. Hastalık bulaşan babanın sonsuza kadar değişmeden önce kızına güvenli bir yer bulmak için sayılı saatleri kalmıştır.

cargo
pandemic

Pandemi: Salgın Nasıl Önlenir (2020)

Dünyanın grip için bir çare bulma çabalarını anlatan bu Netflix belgeselinin yayınlanması tesadüfen COVID-19 salgını ile aynı zamana denk geldi. Epizodik belgesel dizileri, grip insanlığı çok uzun süredir kasıp kavurduğu için, salgın öncesi önemli bir nöbetti. Ama şimdi, bir virüsün ne kadar etkili olabileceğine dair artan farkındalık nedeniyle, izlenmesi gereken bir şey.

Netflix belgeselinin yayınlanması tesadüfen COVID-19 salgını ile aynı zamana denk geldi.

Carriers – Veba (2009)

İnanılmaz derecede bulaşıcı ve ölümcül bir hastalık dünya çapında yayılıyor ve biri Chris Pine tarafından oynanan da dahil olmak üzere dört arkadaş, bir aşı bulunana kadar hayatlarını sürdürebilecekleri güvenli, vebasız bir sığınak bulma görevinde. Tek sorun? Görevlerinde, hastalığı kendi gruplarına yayan enfekte insanlarla karşılaşırlar ve işler karışmaya başlar.

Filmde dünyanın büyük bir bölümünü etkisi altına alan yıkıcı bir kuş gribi salgını sonrası dört arkadaşın hayatta kalma mücadeleleri anlatılıyor.

veba
Yazıyı Paylaşın
Have your say!
00
1 Yorum
  1. 2011 yapımı Salgın filmi gerçekten harika bir film . Sokağa çıkan insanlar bu filmi izleyip herşeyi anlayabilirler . Lütfen bu virüsü dikkatte alalım …

    Reply

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>